Messengers from the Stars

W dniach 16-18 listopada 2016 w Lizbonie odbyło się czwarte spotkanie w ramach cyklu Messengers from the Stars organizowanego przez Faculdade de Letras da Universidade de Lisboa. Messengers from the Stars to duże wydarzenie, w ramach którego badacze oraz miłośnicy fantastyki z całego świata mają okazję wymienić się doświadczeniami oraz przedstawić wyniki swojej pracy. Gośćmi honorowymi tegorocznej konferencji byli prof. Katherine Fowkes z High Point University (NC, USA), dr Andrew M. Butler z School of Media, Art and Design (Canterbury, UK) oraz Ken MacLeod – pisarz science fiction, znany polskim czytelnikom jako autor książki „Dywizja Cassini” (Amber, 1999).

W czasie konferencji swoje referaty zaprezentowali również członkowie zespołu “Wymiary Fantastyki”: dr Piotr Stasiewicz („Andrzej Sapkowski’s The Witcher Saga as Anti-Fantasy”), dr Sylwia Borowska-Szerszun („Fairies of Colour in Urban Fantasy: On Ethnic and Cultural Diversity in Ben Aaranovitch’s The Rivers of London Cycle”) oraz dr Weronika Łaszkiewicz („The Anti-Christian Dimensions of Fantasy Literature: The Case of Robert Holdstock’s ‘Thorn’ and ‘Scarrowfell’”).

Więcej informacji oraz program konferencji dostępne na stronie Messengers from the Stars

img_20161116_161140